X
SEO Nedir
SEO Nedir

Ankara Web Tasarım SEO Nedir

Ankara SEO , kısaca web sayfalarını arama motorlarına uygun biçimde derleyip düzenlemek anlamına gelmektedir.. Sadece arama motorları baz alınarak yapılan SEO çalışmaları yüksek verimlilik için yeterli değildir. Sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerinizin dolaşımını kolaylaştırmak gerekmektedir.
SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Her ne kadar teknikmiş gibi görünse de aslında seoda açık bir pazarlama vardır.
Aslında rutin kurallar yerine getirilerek sitemiz ilk yayınlandığında oturduğumuz sıralamada bizden sonra yer alan siteler, kendi sitemizden çok daha kaliteli; bizden üst sıralamalarda yer alanlarsa bizden çok daha düşük kalitede siteler olabilir. Burada en çok dikkat edilmesi gereken; “kaçıncı sırada girdiğimiz” değil, ilerleyen süreçte kaçıncı sıraya yükseldiğimiz, düştüğümüz veya tutunabildiğimiz yerdir.

Ankara Web Tasarım Bu andan sonra sıralamalarda yükselme/alçalma durumumuz, diğer faktörlerden kaynaklanır
Bakın dikkat ediniz; iyi bir seo için belirlenmiş bu kurallar web sitemizin sadece taranmasını, indekslenmesini, düzgün görünmesini sağlar.