X
Site İçi SEO
Site İçi SEO

Ankara Web Tasarım Site İçi SEO

Ankara Web Tasarım Site İçi SEO işlemlerini açıklamak gerekirse, web site alt yapısında yapılacak düzenlemeler; arama motorlarının siteyi daha rahat bir şekilde taramasına ve site içeriğini doğru hedef kitleye sunmasına yardımcı olur. Arama motorları; web sitelerini içeriği ile değerlendirirken aynı zamanda sonuçlarını doğru kullanıcılara sunmak için büyük bir çaba göstermektedir. Bu nedenle SEO uzmanları web site geliştirme konusunda kullanıcıların deneyimini gözönünde bulundurur.

Site içi SEO işlemleri arasında; Özgün ve doğru içerik kullanımı, Meta-tag ların doğru girilmesi, W3C standartlarına uygunluğu, Resim çözünürlüğü ve özgünlüğü sağlanması, resim alt etiketlerinin doğru girilmesi, seo hosting kulanılması ve site hızı” gibi bir çok metodlardan oluşmaktadır.

Site Dışı SEO Site Dışı SEO teknikleri doğru yapılmadığı taktirde sitenize zarar verebilir; Bu nedenle aslında emin olmadığınız kişi yada firmalara Site Dışı SEO yaptırmamanızı öneririz. Başlıca sıralamak gerekirse, site dışı SEO’da en popüler olan işlem, kaliteli ve etkili backlink ağı oluşturmaktır. Backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesine verilen linke denir. Yalnız arama motorlarının lideri olan Google ve tüm arama motorları; aldatma amacı ile sağlanmış backlinklere aşırı derecede karşıdır. Bunun nedeni, backlinklerin aslında arama motorları mantığında bir referans sistemidir. Bu nedenle arama motorları, ücret karışılığı yapıldığını anladığı bir referansı kesinlikle kabul etmeyecektir. Bu soruna takılmamak için web sitemize verilen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten öneri amaçlı verilmesi gerekmektedir.

Backlinkler dışında arama motorları; kullanıcı deneyimlerini gözönünde bulundurarak web sitelerine yapılan ziyaretleri ve site içerisinde geçirilen zamanı çok önemserler.