X

Yazar: 13 Mayıs 2016

Ucuz Web Sitesi Yaptırma

 

İZMİR 9. İCRA CEZA MAHKEMESİ  SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

Konu              : tarihli bilirkişi raporuna karşı itirazlarımızın sunulmasıdır.

 

Açıklamalar :

 

Ankara web tasarım tarihli bilirkişi raporunda özetle, Ankara Web Tasarım müvekkile ait İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Şemikler mahallesi, 25598 ada, 3 parselde kayıtlı, 5.050.00 m2 alanlı, ‘blok 2 katlı, d blok 2 katlı, e blok 2 katlı betonarme apartmanlar’’ niteliğindeki taşınmaz için -TL;  İzmir ili, Konak İlçesi, Mersinli mahallesi, 8460 ada, 1 parselde kayıtlı C Blok 2+3. Katlarda 69 b.b no’lu taşınmaz için 500.000,00 TL;  Konak İlçesi mahallesi, 1036 ada 8 parselde kayıtlı, zemin kat 10 nolu taşınmaz için 200.694,00 TL; aynı adreste bulunan zemin kat 11 no’lu taşınmaz için Ucuz Web Sitesi Yaptırma TL; Aynı adreste bulunan 1. Kat no’lu taşınmaz için 357000,00 TL;  Aynı adres 1. Kat 21 no’lu taşınmaz için 161.434,00 TL; İzmir İli, Gaziemir İlçesi Atıfbey mahallesi, ada, Ucuz Web Sitesi Yaptırma parselde kayıtlı tarla vasıflı taşınmaz için 222300,00 TL  kıymet takdir edilmiştir. Ankara Web Tasarım< Ancak, belirlenen kıymet takdirlerine yasal süresi içerisinde itiraz Şöyle ki;

1- Bilirkişi tarafından belirlenen İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Şemikler mahallesi, 25598 ada, 3 parselde kayıtlı, 5.050.00 m2 alanlı, ‘’ A blok 6 katlı, b blok 8 katlı c blok 2 katlı, Ankara Web Tasarım< katlı, e blok 2 katlı betonarme apartmanlar’’ niteliğindeki Ucuz Web Sitesi Yaptırma taşınmaz için kıymet takdiri değeri oldukça düşüktür. Zira,  İzmir’in en lüks semtlerinden biri olan Mavişehir’de ve herkes tarafından bilinen Mavi Ada olarak bilinen özel bir adacık üzerinde bulunan,  şehrin en önemli ve uğrak alışveriş merkezlerine oldukça yakın olması; lüks bir daire olması, daire içerisinde kullanılan tüm malzemelerin 1.sınıf olması, büyük ve küçükler için ayrı ayrı yüzme havuzunun bulunması, bahçe düzenlemesinin yapılmış, güvenlikli bir sitede ve açık otoparkının olması nedeniyle taşınmaza belirlenen miktar; satış konusu taşınmazın, niteliği, mevkii, ulaşımı, civarındaki emsallerinin serbest piyasa alım-satım rayiçleri birlikte  düşünüldüğünde; taşınmaz için takdir edilen değerin tarafımızca kabul edilmesi mümkün değildir.

 

2-  İzmir ili, Konak dükkan ve İzmir ili, Ankara Web Tasarım< Konak İlçesi, İsmet Kaptan Mah., 1036 ada, 8 parselde kayıtlı zemin kat 10-11 b.b. nolu dükkanlar ile 1.kat 20-21 b.b. nolu bürolara ilişkin olarak belirlenen kıymet takdirlerinin de tarafımızca kabulü mümkün değildir.  Söz konusu taşınmazlar yönünden  belirlenen miktarlar; satış konusu taşınmazların,  mevkii, alanı, ulaşımı, ticari aktivitesi yüksek caddeler üzerinde bulunması, civarındaki emsallerinin serbest piyasa alım-satım rayiçleri göz önüne alındığında olağan piyasa rayicinin altında ve oldukça düşüktür.

İtiraz ettiğimiz taşınmazlar için belirlenen söz konusu değerlerinin/kıymet takdirlerinin oldukça düşük olduğunun göz önüne alınması ve tekrar belirlenmek üzere yeni bir kıymet takdirinin yapılması gerekmektedir.

 

Sonuç ve İstem      : Yukarıda izah edilen nedenlerle, ankara web tasarım tarihli bilirkişi raporuna itirazlarımızı sunar; itirazlarımız doğrultusunda bilirkişiden ek rapor alınmasına karar verilmesini  saygılarımızla bilvekale  talep ederiz. 30.03.2016