X
Web Tasarım Eğitim
Web Tasarım Eğitim

Ankara Web Tasarım Web Tasarım Eğitim

Web Sitesi Tasarımının Önemi Günümüzde internet ve web siteleri iletişim, tanıtım ve satış için en etkili iki araçtır. Bugün web siteleri işletmelerin sanal ortamda temsilcisi haline gelmiştir. İletişim, bilgi yayma ve pazarlama siteler aracılığıyla yapılabilir, bu sayede herkes kendi web sitesinin en iyisi olmasını, görünüm, kullanılabilirlik, tasarım ve arama motoru görünürlüğünde benzeri olmayan, önemli bir yere sahip olmasını isteyecektir. Bugün piyasada çok fazla web tasarım şirketi vardır ancak bunlardan çok azı bu istekleri karşılayabilir, diğerlerinin bu konuda hala çalışmaya ihtiyacı vardır.

Eğer web sitenizle ilgili asıl amacınız e-ticaret ya da internette pazarlama yapmaksa, bu makale size etkili bir web sitesi konusunda yardımcı olacaktır. İhtiyacınız olan şey; şirketiniz ve ürünleriniz hakkında bilgiler veren, rekabet gücüne sahip basit bir işletme web sitesi ise şahsa özel tasarlanmış bir web sitesi bilgilerinizi uygun bir şekilde aktarabilir. Web siteniz, web sitenizi ziyaret eden mevcut müşterileriniz için işletmenizin sadık bir temsilcisi gibi çalışmak zorundadır. Hedeflerinizi ve kim olduğunuzu web sitesi aracılığıyla insanlara anlatabilirsiniz. Web siteniz, şirketinizi en güzel yansıtacak şekilde, dikkat çekici grafikler ve metin içerikleri arasında dengeyi kurmuş olmalıdır.

Web tasarımcılar, İçerik yazarları ve Web Geliştiricileri web sitesi geliştirme firmalarında ve bağımsız web geliştirme departmanları site geliştiren işletme topluluklarında üç önemli pozisyondur. Web sitenizin grafikleri çevrim içi ziyaretçileri etkileyip web sitenize çekeceği için, içerikte sizinle ilgili eksiksiz, sabit ve güvenilir hizmetler sağlayarak grafikleri tamamlamalıdır. Eğer satış yapmak için bir opsiyon koymayı düşünüyorsanız, web sitenizde kolay gezinti yapabilme ve alışverişi tamamlama süreci için basit adımlar oluşturmak zorundasınız.

Web sitesi tasarımı için dışarıdan yardım alma durumunda kaldığınızda, size web tasarımından içerik yazarlığına ve arama motoru optimizasyonuna kadar bütün hizmetleri sağlayabilecek, talimatlarınız doğrultusunda ek özellikler ekleyebilecek, bu işin ehli web sitesi geliştirme firmaları bulmalısınız. Genellikle web geliştirme ve internette pazarlama firmaları web tasarımı ve gelişmesiyle ilgili çıkan son ürünler ve gelişmeler doğrultusunda kendilerini güncellerler. Bu firmalar verilen süre içerisinde bu hizmetleri sağlarlar.

Eğer internette pazarlama yapmak için bir web siteniz varsa ve bu web sitesi işletmenizin gereksinimlerini karşılamıyorsa, bir epazarlama şirketine danışabilirsiniz. Web geliştirme firmalarında, aynı zamanda internette pazarlama konusunda profesyonel olan kişileri bulabilirsiniz. Arama motorunda ilk sıralarda çıkmanızı sağlayacak SEO dostu bir web sitesinin nasıl tasarlanacağını elektronik pazarlama şirketlerine sorabilirsiniz. Tasarım ve içerik aramaya uyumlu bir şekilde dizayn edilecektir.

Web sitenizin aynı zamanda gezintiye de uygun olduğuna da dikkat edin, büyük boyutlu resimler, grafikler ve sayfanın farklı bölümlerinde farklı arka plan resimleri kullanmaktan kaçının ve Javascript kullanmanın ne kadar önemli olduğunu göz önünde bulundurun. Görünüm, kullanılabilirlik, bilgi bulunması ve bilgi ulaşılabilirliği web sitesinin birbiriyle bağlantılı ve önemsenmemesi gereken dört ana unsurudur.

Web tasarımcısının görevi sadece web sitesi üzerinde renklendirme, grafik ya da flash işlerini yapmak değildir aynı zamanda web sitesinin güzel, herkesin beğeneceği bir görünüme sahip olduğundan emin olmaktır. Diğer bir yandan içerik yazarı, SEO uzmanı ve Web geliştiricisi web sitesinin bilgi verici ve SEO dostu olmasının yanı sıra, sitenin hedeflerinin gelişmesi için de çabalar.