X

Yazar: 14 Mart 2016

Web Tasarım Yaptırmanın Önemi

Web tasarımı yaptırmak ve sonucunda başarıya ulaşmak oldukça önemlidir. Sanal dünyada yerini almayanların sektörünün gerisinde kaldığı düşünülürse ilk olarak kurumsal vitrinlerinizin oluşturulmasında yarar var. Başarılı bir web tasarım hizmeti ile:

Ankara Web Tasarım firmaların aynı şehirde bulunduğu müşteri ile ayrı kıtada bulunduğu müşteriye yakınlığı eşit seviyeye gelecek, coğrafi uzaklığın bir önemi kalmayacaktır.·         Firmalar web tasarımı yaptırarak gelişme ve yenilikleri müşterilerine bildirebilecek, kampanyalarını paylaşabileceklerdir.    Web Tasarımı yaptırmak firma için olumlu bir imaj oluşturacaktır.     Basılı materyal şeklinde hazırlanan tanıtım araçlarından kurtularak tanıtım masraflarında ciddi bir maliyet düşüşü yaşayabileceklerdir.·         E-Ticaret çözümleri ile satış rakamları yukarılara çekilecektir.    7/24 açık olması sayesinde e-ticaret çözümlemesi olan ve satış yapılan siteler gece gündüz para kazandırmaya devam edecektir.  Arama motorlarında bulunabilecek ve müşteri kazanabileceklerdir.   Güven aşılayacaklar. Google’da birinci sayfada çıkarak sektör rekabetine ortak olabilecekler. Satış ve pazarlama gelirleri artacak. Başarıya giden yolda anahtar olur. Profesyonellik göstergesi olarak algılanır. İyi bir Web Tasarım yapmak için:  Web tasarımı çok sade oldu diye üzülmenize gerek yoktur. Ulaşabilirlik ve sadelikher zaman kullanıcıların sizi tercih etmesini sağlamıştır.  Web site tasarımlarında yazılan içerik kolay anlaşılır ve sade şekilde olmalıdır. Web tasarımlarında rengarenk olan her şeyden uzak durulmalıdır. Eğer renk kullanılacak ise, birkaç renkten oluşan bir kombinasyon tercih edilerek, bütün sitenin uyumlu çalışması sağlanmalıdır. Bu şekilde web sitenize giren kullanıcılar, daha uzun vakit geçirip daha az yorulurlar. Web Tasarımın sade olması, karşı tarafa anlatılmak istenenin daha açık ve hızlı şekilde anlatılmasına olanak verir. Web site tasarımlarında sitenin kolay kullanımı yanında görselliği de çok önemlidir. Şahıs ya da kuruluşun vizyon ve misyonuna uyan bir web tasarımı olmalıdır.  Web sitenizde yükleme ile çalışabilecek yazılımlardan kaçınmalısınız. Zira insanlar ek yazılımlar çıktığıda güvenli olmadığını düşüneceklerdir. Web sitelerinin güvenilir olması çok önemlidir.  Web site içeriğinin etkileşimli olduğu sayfalar, her zaman size artı olarak dönecektir. Web tasarımları kolay erişim sağlayan şekilde olmalı ama basit görünümlerden kaçınılmalıdır.  Web sitenizi ziyaret edenlere zaman tasarrufu sağlayacak şekilde erişilebilirlik kolaylığı sağlanmalıdır.

Web Tasarım Neden Gereklidir? Bir web sitenin var olması için web tasarım da gereklidir. “Peki, ama neden gerekli?”, “Web tasarım olmadan da basit sayfalar üzerinden web sitesi kurulamaz mı?” sorularını sormakta ve bunlara mantık çerçevesinde cevaplar vermekte fayda var. Öncelikle web tasarımın bir sitenin var olması için gerekli olduğu düşüncesi üzerinden yola çıkmak doğru olacaktır. Bu bilgi ışığında iyi veya kötü, fark etmeksizin yapılan her türlü çalışma bir web tasarım çalışmasıdır. Neden gerekli olduğu konusunda ise, web sitesinin oluşturulabilmesi, görsel açıdan ziyaretçi veya müşteri gruplarını tatmin etmek için gereklidir.