X

Yazar: 23 Mart 2021

WordPress Site Kurma

WordPress’in nasıl kurulacağını merak ediyor musunuz? Doğru yerdesiniz! WordPress web yayıncılık yazılımını kurmanın birkaç yolu vardır. Bu basit öğreticide, WordPress’i web sunucunuza veya kendi bilgisayarınıza kurmanın üç yolunu öğreneceksiniz.
Başlamadan önce, WordPress’in Microsoft Word gibi normal bir masaüstü uygulaması olmadığını not etmek önemlidir. Kişisel bir bilgisayarda çalışacak şekilde tasarlanmamıştır. Bunun yerine, çalışması için bir web sunucusuna yüklenmesi gerekir.

O dedi ki, eğer kişisel bilgisayarınızda WordPress yüklemek için nasıl merak ediyorsanız, bu kolay bir yoldur. Bir dakika içinde hallederiz.

Bu derste, WordPress yazılımını yüklemek için size üç farklı yöntem göstereceğiz, böylece web sitenizi hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz.

WordPress’i kurmanın üç yolu:
Aşağıdaki bölüme gitmek için bu üç yöntemden birini seçin…

Yönetilen bir WordPress ana bilgisayarı seçin ve sizin için önceden yüklenmiş olarak gelir. Yavaş!
Yerel kişisel bilgisayarınıza yükleyin. Tek bir uygulamada yerel bir web sunucusu artı WordPress.
WordPress’i web sunucunuza yaklaşık 5 dakika içinde yükleyin.

1.Yönetilen bir WordPress Ana Bilgisayarı seçin WordPress’i kurmanın en kolay yolu
Bu, çoğu insan için önerdiğimiz yöntemdir. WordPress’i sadece birkaç dakika içinde kullanmaya başlamanın en kolay yolu. Ve işiniz bittiğinde, siteniz tüm dünyayla paylaşmaya hazır olacak!
Ne tür bir web sitesi oluşturduğunuza bakılmaksızın, ziyaretçilerinizin Web sitenize erişebilmesi için bir web sunucusunda barındırılması gerekecektir.

Geleneksel bir ana bilgisayarla, yüzlerce başka web sitesine ev sahipliği yapan paylaşılan bir web sunucusunda yer için ödeme yaparsınız. Çoğu barındırma şirketi, web sunucularının WordPress yazılımını çalıştırabileceğini iddia ediyor. Ama sana söylemedikleri şey senin sorumlu olduğun.…

WordPress yazılımını yükleme.
WordPress yazılımınızı ve eklentilerinizi güncel tutun.
Sitenizi yedekleyin.
Kötü amaçlı yazılım, güvenlik ihlalleri veya hack girişimleri için sitenizi 7/24 izleyin.
Web sitenize trafik ani dalgalanmalar ile başa çıkmak.
WordPress siteniz, temanız veya eklentilerinizle oluşabilecek sorunları giderin.
Yönetilen WordPress barındırma ve geleneksel barındırma arasındaki fark nedir?
Basitçe söylemek gerekirse, yönetilen WordPress barındırma sağlayıcıları sizin için tüm bu öğelerle ilgilenir, böylece sizin için en önemli olana odaklanabilirsiniz… web sitenizi oluşturmak. Yönetilen bir WordPress sunucusu olacak…

WordPress yazılımını sizin için önceden yükleyin.
WordPress yazılımınızı, eklentilerinizi ve temanızı güncel tutun.
Sitenizi her gece yedekleyin.
Kötü amaçlı yazılım, güvenlik ihlalleri veya hack girişimleri için sitenizi 7/24 izleyin.
Bir güvenlik ihlali nedeniyle tehlikeye girerse sitenizi düzeltin.
Web sunucu teknolojilerini özellikle WordPress sitelerini barındırmak için Optimize edin.
Siteniz aniden çok sayıda ziyaretçi alırsa, trafikte bir artış ile başa çıkmak için kaynakları otomatik olarak ölçeklendirin.
Sadece bir senaryo okuyan biri değil, iyi eğitimli WordPress uzmanlarından yıldız desteği sağlayın.
Yönetilen bir WordPress ana bilgisayarı seçin, böylece bir Web sunucusunu yönetmek yerine WordPress sitenizi oluşturmaya odaklanabilirsiniz. En iyi yönetilen WordPress ana bilgisayarlarının listesini görüntüleyin.
Tüm bu nedenlerden dolayı, en başından beri yönetilen WordPress barındırma için kaydolmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sadece birkaç dakika içinde WordPress’in en son sürümü ile çalışmaya hazır olacaksınız.

Peki, hangi yönetilen WordPress ana bilgisayarı benim için doğru?
Sizin için zor işi yaptık ve hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için en iyi yönetilen WordPress ana bilgisayarlarının kısa bir listesini oluşturduk!

EN İYİ YÖNETİLEN WORDPRESS ANA BİLGİSAYARLARINI GÖRÜNTÜLEYİN

Emin nerede başlar değil mi? Easywp’yi Deneyin.
EasyWP ile, ilk ay için sadece 1 $için iki dakikadan daha kısa bir sürede yeni bir WordPress sitesi açabilirsiniz. Bu videoda gerçek zamanlı olarak yeni bir WordPress sitesi oluşturmamızı izleyin:

EasyWP, ‘lastikleri tekmelemek’ ve WordPress’in sizin için olup olmadığını belirlemek için en kolay ve en ucuz yol olabilir. Ancak, sadece ucuz olduğu için, aynı zamanda hızlı olmadığı anlamına gelmez. Easywp’nin rakiplerle nasıl karşılaştırıldığını görün!

EasyWP En Hızlı Yönetilen WordPress Barındırma

Neden EasyWP kullanarak bir WordPress sitesini açmak ve kendiniz için ne kadar hızlı olduğunu görmek için iki dakikanızı ayırmıyorsunuz?

EASYWP’Yİ ZİYARET EDİN

Ancak, önerdiğimiz yönetilen WordPress ana bilgisayarlarından herhangi birini kullanırsanız, WordPress’i yüklemeniz gerekmediğini unutmayın … sizin için önceden yüklenmiş olarak gelir!

2.Wordpress’i kişisel bilgisayarınıza yerel olarak nasıl kurabilirim
WordPress yazılımını Microsoft Word veya diğer masaüstü uygulamaları gibi kişisel bilgisayarınıza yükleyemeyeceğinizi ve çalıştıramayacağınızı söylediğimizi hatırlıyor musunuz? WordPress’i kendi bilgisayarınıza kurmanın bir yolu var. Tür.
WordPress’i kendi bilgisayarınıza yerel olarak nasıl kurabilirim
WordPress’i yerel olarak kendi masaüstü bilgisayarınıza yükleyin.

WordPress’in kişisel bir bilgisayarda çalışacak şekilde tasarlanmadığı doğrudur. Bunun yerine, çalışması için bir web sunucusuna yüklenmesi gerekir.

Ancak, Yerel tam olarak ne yapar. Kendi bilgisayarınızda özel bir web sunucusu oluşturur ve daha sonra sizin için WordPress’i yükler. Aslında, WordPress’in birden fazla örneğini yükleyebilirsiniz, böylece kendi bilgisayarınızda istediğiniz kadar WordPress sitesi oluşturabilirsiniz.

Muhtemelen bu yüzden Local, müşterileri için bir web sitesi oluşturan WordPress geliştiricileri için en iyi seçim haline geldi.

Yerel, WordPress’i Mac, Windows veya Linux PC’nize yüklemek ve tüm WordPress sitenizi yerel olarak geliştirmek için bir esinti yapar. Daha sonra, canlı hale getirmeye hazır olduğunuzda, yerel sitenizi wpengine veya uygulama içinde sadece tek bir tıklama ile barındırma için Volana itebilirsiniz.

Not: şu anda, yerel yalnızca wpengine veya volan için 1 tıklama dağıtımını destekler. Gelecekte diğer yönetilen WordPress ana bilgisayarlarını destekleyecekleri tamamen mümkündür. Tabii ki, WordPress sitenizi her zaman manuel olarak dışa aktarabilir ve başka bir ana bilgisayara aktarabilirsiniz. Ama bu başka bir yazı için bir konu. ?

Yine de, WordPress’i kendi bilgisayarınıza nasıl yükleyeceğinizi merak ediyorsanız, yerel olarak indirmek ve yüklemek en iyisidir.

YEREL HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

3.Web sunucunuza WordPress nasıl kurulur
Hala WordPress’i web sunucunuza manuel olarak yüklemek ister misiniz? Bu öğreticinin geri kalanında, WordPress’i kendi web sunucunuza nasıl yükleyeceğinizi göstereceğiz.

WordPress, diğer web yayınlama yazılımlarına kıyasla bir web sunucusuna yüklemek nispeten kolaydır. Genellikle tamamlanması beş dakikadan az sürer ve birçok paylaşılan web sunucusu, WordPress’i Web sunucunuza sadece birkaç tıklamayla yüklemenizi sağlayan cPanel veya Fantastico gibi araçlar sunar.

WordPress’i yüklemeden önce
Başlamadan önce, güvenilir bir web barındırma sağlayıcısına ihtiyacınız olacak. Bu günlerde, ayda 10 dolardan daha az bir web sunucusunda ucuz, paylaşılan alan satın alabilirsiniz. Web barındırma sağlayıcınızın aşağıdaki gereksinimleri karşıladığından emin olun:

Barındırma Sunucusu Gereksinimleri:
PHP 7.3 veya üstü
MySQL 5.6 veya mariadb 10.1 veya üstü
Resmi sunucu gereksinimlerinin ayrıntılı bir listesini görüntüleyin.
Ayrıca ucunda dört araca ihtiyacınız olacak…

Gerekli Araçlar:
Her şeyden önce, web sunucunuza FTP erişimine ihtiyacınız olacak. Bir kullanıcı kimliği ve şifre web barındırma sağlayıcınız tarafından size verilmiş olmalıdır.
İkincisi, bir FTP istemcisine ihtiyacınız olacak. Bu, dosyaları kendi bilgisayarınızdan web sunucunuza kopyalamanıza ve aktarmanıza olanak tanıyan bir masaüstü uygulamasıdır. FileZilla ve Cyberduck, hem PC hem de Mac için birkaç ücretsiz FTP istemcisidir. Mac için en iyi FTP istemcilerinden biri olan Transmit’i kullanıyoruz.
Üçüncü olarak, Not Defteri veya TextEdit gibi bir metin düzenleyicisine ihtiyacınız olacak.
Ve son olarak, seçtiğiniz web tarayıcısı. Chrome ve Safari en iyisidir, çünkü en son HTML5 ve CSS3 web standartlarını desteklerler.
Bu araçlar ve gereksinimler ortadan kalktığında, WordPress’i yüklemeye hazırsınız! WordPress yazılımını indirmek ve yüklemek için takip edeceğimiz beş adımın kısa bir özeti…

WordPress 5 adımda nasıl kurulur:
WordPress’in en son sürümünü şu adresten indirin: WordPress.org
FTP kullanarak WordPress yazılımını web sunucunuza yükleyin.
WordPress için bir MySQL veritabanı ve kullanıcı oluşturun.
WordPress’i yeni oluşturulan veritabanına bağlanmak için yapılandırın.
Kurulumu tamamlayın ve yeni web sitenizi kurun!
Hazır mısın? Hadi başlayalım!

1.Birinci adım: WordPress yazılımının en son sürümünü indirin.
İlk olarak, WordPress yazılımının en son sürümünü adresinden indirin ve açın. WordPress.org. ne zaman .WordPress yazılımını içeren ZİP dosyası bilgisayarınıza indirmeyi bitirdi, indirilenler klasörüne gidin ve yeni indirilenleri bulun .ZİP arşivi. Ardından, arşivi genişletmek için arşivi çift tıklatın.

2.İkinci adım: WordPress yazılımını bir FTP istemcisi kullanarak web sunucunuza yükleyin.
FTP istemcinizi başlatın ve yeni indirilen WordPress yazılım dosyalarını bulun. Ardından, web barındırma sağlayıcınız tarafından sağlanan FTP kimlik bilgilerini girin ve web sunucunuza bağlanın.

Çoğu FTP istemcisi benzer, iki sütunlu bölünmüş bir görünüm kullanır. Sol tarafta, kendi bilgisayarınızdaki dosyaları ve sağ tarafta web sunucunuzdaki dosyaları görürsünüz. Web sunucunuzdaki dosya sistemindeki kök web dizinine gidin. Sunucunuzdaki kök web dizininizin konumu, barındırma sağlayıcınıza bağlı olarak değişir. Bunun nerede olduğunu bilmiyorsanız, barındırma sağlayıcınıza veya sistem yöneticinize danışın.

Sol tarafta, wordpress dizinindeki tüm dosyaları seçin. Ardından, dosyaları web sunucusuna yüklemeye başlayacak olan sağ tarafa sürükleyin.

Dosyalar yüklemeyi tamamladığında, web tarayıcınıza geçin ve bir sonraki adım için web barındırma Kontrol Panelinize giriş yapın.

3.Üçüncü adım: WordPress için bir MySQL veritabanı ve kullanıcı oluşturun.
Paylaşılan web ana bilgisayarlarının çoğu, hesap yönetimi için popüler cpanel’i sağlar. Kendi web barındırma Kontrol Panelinizden biraz farklı görünebilir, ancak hepsi aslında aynı işlevselliği sunar.

“Veritabanı” modülünü veya “phpMyAdmin”yi bulun. Burada bir MySQL veritabanı oluşturacaksınız.

Veyahut hemen bizle iletişime geçerek size en uygun tasarımlı web sitelerini size oluşturalım ANKARA WEB TASARIM